Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

David@DavidKrupicka.cz

Napište mi, pokud máte nějaký dotaz.

Jak získat při škole vysněnou práci?

Mám to štěstí, že už při škole si vydělávám tím, co mě baví. Ale zároveň vím, že je na vejšce hodně lidí, kteří si tam odsedí povinný hodiny a pak jdou makat do Kauflandu nebo mekáče. Proč? Proč trávit půl dne studiem něčeho co chci a druhou polovinu dne trávit něčím jiným, co dělají jen pro peníze? Protože to je lehčí.

Chápu, že jsou studenti, kteří ty peníze potřebují. Ale kolik ze studentů se mezi ně jen schovává, říkají, že musí chodit do Kauflandu aby měli na nájem, ale můžou si dovolit propít studentské středy? Můžou.

Dělejte i zdarma, hlavně něco dělejte
Nezní to lákavě. Ale pokud chcete práci, která Vás baví a chcete být placení za něco jiného než je skládání zboží do regálů, tak se budete muset něco naučit. Mně osobně nejvíc pomohlo pracovat (někdy pod cenou, někdy i zdarma) a pak si nechat práci zkritizovat. Není to příjemný, ale stojí to za to, něco pořádného umět. Pracovat pro zkušenější a dostat jejich zpětnou vazbu je to nejcennější, co vám můžou dát.

Nespokojte se jen s tím, co Vám dá škola
Škola poskytne člověku hodně slušné základy a může ho pořádně posunout. To byl i můj případ. Ale pokud chcete už při škole práci, která Vás bude bavit, musíte se vzdělávat i sami. Mám kolem sebe pár lidí, kteří tvrdí že je škola brzdí a že je k ničemu a po škole si jdou sednout na pivo. Takový možná brzdí od dalšího piva, od progresu se brzdí oni sami.

Seznamte se s profíkama
Je jedno jakou práci máte vysněnou. Díky sociálním sítím, různým srazům, Barcampům apod. máte přístup k lidem, kteří Vám mohou pomoci nebo přímo nabídnout práci. Seznamte se s nimi. Vylezte z domu a nečekejte, že Vám někdo nabídne super práci, protože studujete vejšku. Snažte se sami.

Nehledejte krátkodobý zisk, snažte se o dlouhodobý progres
Na začátku možná vyděláte míň než kamarád, který si sežene dobře placenou brigádu. Ale kde bude kamarád za rok a kde budete Vy? Znalosti vydělávají peníze, něco umět znamená vydělávat víc. Dlouhodobě na tom budete mnohem líp. Stačí chvíli denně věnovat samostudiu něčeho, co chcete dělat. Ideálně spojte školu, práci a samostudium ať je vše z jednoho oboru. Nedělejte tu hloupost, že budete studovat nějaký obor a pracovat budete v jiném.

Dávejte přednost dlouhodobému úspěchu před rychlým krátkodobým ziskem. Vzdělávejte se sami, nečekejte že k Vám něco přijde samo, važte si těch, kteří Vám pomůžou a těch kteří Vám dají zpětnou vazbu. Srovnávejte se s tím, kde jste byli včera, ne s ostatníma. Makejte na sobě a nejděte jen po penězích. Když se vám to podaří, bude vás to bavit jak nikdy a už nebudete chtít dělat nic jiného. Škola i práce se stane vaším koníčkem.

Přeji hodně štěstí a makejte na sobě :)