Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

David@DavidKrupicka.cz

Napište mi, pokud máte nějaký dotaz.

Recenze Macbook Pro 2015

Až do minulého týdne jsem vyvíjel na mém stolním počítači a na notebooku Lenovo Z585. Celé léto mi vrtala hlavou myšlenka, že bych mohl přejít na Apple. Samozřejmě zde byly pochyby o poměru cena/výkon. Přečetl jsem spousty recenzí, shlédl hodně videí a ptal se mnoha uživatelů Applu, zda byly jejich peníze dobře investované. Každý rok se snažím co nejvíce investovat zpátky, ať už se jedná o kurzy nebo lepší vybavení, protože je potřeba se posouvat. Nakonec jsem se rozhodl Macbook koupit, jsem z něj naprosto nadšený a tak na něj píšu recenzi.


MacBook Pro 2015

Tělo MacBooku

Nádhera, ten materiál ze kterého je vyrobený je na dotek něco fantastického. Nebyla to ta první věc, která mě mile překvapila, protože to, jaký je na dotek, vím už z obchodu. Jak jsem již psal, navštívil jsem i hodně obchodů, abych co nejvíc tušil, do čeho jdu. Líbí se mi, že MacBook působí uceleným dojmem. Narozdíl od ostatních notebooků. MB je hrozně lehký, malý a perfektní na přenášení do školy, práce, při cestách.


MacBook Pro 2015 Retina

Retina displej

Myslel jsem, si že retinu jako vývojář vůbec neocením, ale není to pravda. Text je na ní ostřejší, lépe se čte a když se dívám na fotky tak jsou nádherně ostré. Nemluvě o tom, že z prohlížení webů mám úplně jiný pocit než dřív.

Klávesnice

Chvíli byl strašný nezvyk na klávesnici psát. Ale po tom co si zvyknete se ostatní klávesnice zdají jak z doby kamenné. Jiné klávesy jsou moc vysoké a těžkopádné. U MacBooku jsou super. Nejvíce ocením podsvícení klávesnice, to je vychytávka, kterou jsem dřív u notebooku hodně postrádal.


MacBook klávesnice

Trackpad

Na multi-touch gesta, která jdou využívat na trackpadu jsem si zvykl rychle. Hodně usnadňují práci. Další věc, které jsem si všiml a hodně mě potěšila, je přesnost trackpadu. Je něco úžasného jak je neskutečně přesný. Je zde ale jedna velká nevýhoda. Vždy když pracuji s jiným notebookem, strašně mě štve jeho nepřesnost. Na tyto vychytávky se strašně rychle zvyká.

Baterka

Jeden z největších plusů celého MacBooku. Ta výdrž... PECKA! Ještě jsem se nedostal pod 70%, je to věc kterou konečně nemusím vůbec řešit. A co je spojené s baterkou a je nutno hodně vychválit je MagSafe a malá nabíječka. Nemusím všude tahat mega nabíječku a deset metrů kabelu. Konečně si nepřipadám jak elektrikář, co jde natáhnout elektriku do firmy, když si chci na stůl dát notebook a začít pracovat. Prostě paráda.


MacBook Pro baterka

Větrák

Nevím jestli tam je, snad jo, nevím. Za celou dobu co na MacBooku pracuji se nespustil, ani jednou. Snad je tam namontovaný.

Na závěr bych jen dodal pár negativních vlastností. I přesto, že je displej naprosto fantastický a má skvělé pozorovací úhly, bych snad vytkl jen to že je lesklý a v případě, že si na přímém slunci blbě sednete, tak toho moc neuvidíte. Ale zatím jsem nenarazil na notebook, který by na tom v tomto případě byl lépe.

U těla MacBooku mám strach aby se nepoškrábalo. Ne kvůli vlastním zkušenostem, ale kvůli recenzím co jsem četl jinde o tom, jak je MB náchylný na škrábance. Hodně se mi líbí rychlost, ani jednou se nesekl, funguje přesně jak má. Konečně se mohu soustředit pouze na práci a nic mě nerozptyluje. Při programování využívám PhpStorm, Apache, DB, ... vše funguje jak má a naprosto bez problému. Zároveň jsem nadšený z iTunes, už mám nakoupených pár písníček, ale největší plus jsou podcasty. Pokud hledáte kvalitní počítač a nebojíte se připlatit, tak bych MacBook rozhodně doporučil. Nejen že za své peníze dostanete odpovídající kvalitu, ale taky budete mít mnohem větší chuť do práce, do kvalitní práce, když pracujete na něčem tak vychytaném.