Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

David@DavidKrupicka.cz

Napište mi, pokud máte nějaký dotaz.

OceanTutorials.com novinky, povedlo se!

Po delší době jsem se rozhodl napsat krátký článek o novinkách na OceanTutorials.com

Minulý týden jsem na OT spustil sekci pro kurzy. Kurzy jsou uskupení více návodů do jednoho. Spojení proběhlo hlavně kvůli nepřehlednosti. Hlavní strana byla plná jednotlivých návodů z více kategorií (kurzů). Těžko se pak dohledávalo, které návody k sobě patří.

Dalším důvodem bylo odstranění slova „díl“. Jednotlivé návody měly v hlavním názvu číslo dílu. To je teď vyřešené mnohem elegantnějším způsobem. Na stránce se nevyskytuje nejčastější klíčové slovo „díl“ což byla předtím SEO chyba.

Nyní přesouvám oba návody ze StudujBootstrap a StudujWordpress na OT. Zjišťoval jsem, jak převést oba weby bez ztráty pozic ve vyhledávání. U StudujBootstrap by to byla velká škoda pozice ztratit, protože při zadání „Bootstrap návod“ je na prvním místě. Tak jsem se rozhodl, že nejlepší bude weby zachovat jako microsite. Budou sloužit pouze jako propagace jednotlivých kurzů na OT.

Tato změna se zatím velice vyplácí. Návštěvnost se přesunula celá na OT jen s malými ztrátami. Podle statistik z Google Analytics se návštěvníci nezajímají pouze o návody z Bootstrapu. Takže v tomto případě jsem dosáhl svého a podařilo se mi podpořit i sledovanost ostatních návodů.

Popravdě mám na obou webech StudujBootstrap a StudujWordPress návody ještě dostupné, jen jsou smazané odkazy z menu. Snažím se návody trochu upravit, než je předělávám na OceanTutorials, aby nedocházelo k penalizaci ze strany vyhledávačů. Kdyby k ní došlo, tak o tom napíšu. Budete mít tak možnost popřípadě neopakovat moje chyby.

Dále jsem se rozhodl, že na blog budu více psát o OceanTutorials. Tomuto projektu věnuji nyní nejvíce času. Oproti práci pro zákazníky nemám žádné termíny, které by mne tlačily. To mi ke škole vyhovuje mnohem víc.