Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

David@DavidKrupicka.cz

Napište mi, pokud máte nějaký dotaz.

Jaký byl kurz PodnikniTo!

V zimním semestru 2018 jsem měl možnost se účastnit kurzu o podnikání. PodnikniTo! bylo zaměřeno na realizaci podnikatelského nápadu. Kurzem nás provázel lektor Max Dužek.

V kurzu jsem se dozvěděl nové věci, které se snažím aplikovat na své projekty. Rozhodl jsem se sepsat krátký článek o PodnikniTo!, protože si myslím, že byl kurz přínosný.

Průběh kurzu

Scházeli jsme se s lektorem jednou týdně. Max měl vždy připravenou prezentaci, u které probíhala také diskuse. Líbilo se mi, že jsme mohli do prezentace zasahovat a nebyla to jen přednáška. Od druhé hodiny jsme začali tvořit náš vlastní projekt, na který jsme ihned aplikovali nově naučené znalosti.

Dali jsme dohromady tým a začali jsme tvořit business plán. Ten jsme vytvářeli pomocí metody Lean Canvas ,na kterém jsme později stavěli další progres. Naučili jsme se, jak rozjet business bez velké počáteční investice, jak si ověřit zda bude o náš produkt zájem, kde by mohla být naše cílová skupina. Také jsme si ukázali něco o konkurenci.

Vyfakturuj.to

S týmem, ve kterém jsem byl já, Dominik Víšek a Stanislav Zemach jsme pracovali na projektu Vyfakturuj.to Mimochodem, na tom projektu pracujeme i po skončení kurzu :. Vyfakturuj.to je online aplikace pro vytváření a evidenci PDF faktur. Po tom, co jsme si na projektu vyzkoušeli vše, co jsme se v kurzu naučili, následoval mentoring. Zde jsme měli možnost prezentovat náš projekt mentorovi a získat tak cennou zpětnou vazbu. Pro Vyfakturuj.to to byla hlavně zpětná vazba, která se týkala cílové skupiny. Původně jsme ji měli vyměřenou špatně.

Co mě na kurzu nejvíc bavilo byly právě ty diskuse, práce na vlastním projektu s týmem a poutavá forma přednesu Maxe. Bylo příjemné si dát na chvíli pauzu od programování a věnovat se něčemu jinému. Líbilo se mi nadšení ostatních účastníků kurzu do nových nápadů.

Kdybych se měl znovu rozhodnout jestli do kurzu půjdu, určitě bych neváhal a šel. Kurz bych doporučil všem studentům, kteří se zajímají o podnikání a chtějí se něco nového naučit.