Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

David@DavidKrupicka.cz

Napište mi, pokud máte nějaký dotaz.

První semestr na UPCE

Mám za sebou první zkouškové v Pardubicích a mohu říct, že úspěšné. KONEČNĚ!!! Kromě matematiky, kterou jsem zvládl až na druhý pokus, mám všechny předměty na poprvé. Víc mě ale těší, že i k dobrým výsledkům jsem zvládal poměrně dost pracovat a průměr mám na prospěchové stipendium.

Jak mi začala škola tak jsem ještě do začátku listopadu pracoval pro Up-Net jako programátor a věnoval jsem se svým zákazníkům. V té době jsem založil OceanTutorials.com a v Up-Netu jsem skončil. Od té doby pracuji pouze pro své zákazníky a na projektu. Obojí se dá se školou zvládat. Nevím, co přinese další semestr na škole a práce na projektech ale v prvním semestru se daly zvládat obě věci zároveň.

Jsem za to rád, protože jsem neposlouchal řeči „škola a práce nepůjde“ a že jich bylo… Ono to jde, jen si člověk musí umět vybrat školu. Je to také na úkor volného času. Dřív jsem byl zvyklý hrát hry na PC, trávil jsem hodně času na FB a díval jsem se na filmy. Na toto jsem si celkem odvykl. Chodím spát později, hry jsem vyměnil za OceanTutorials a filmy za blogy o podnikání a magazíny. Například MladyPodnikatel.cz je skvělá inspirace.

Vím, že existuje spousta mladých lidí, kteří přemýšlí, jestli jít podnikat nebo studovat a k tomu podnikat. Já sám za sebe musím doporučit druhou možnost. Určitě je tu spoustu nevýhod. Například že nedosáhnu na takové příjmy, jako kdybych se věnoval pouze práci. Na spoustu věcí musím čekat (hodně nesnáším čekání), protože s termíny odevzdávání prací do školy nepohnu a přes zkouškové musím skoro vše pozastavit. Ale jsou tu také pozitiva, a není jich málo.

Jsou to například slevy na dani, prodloužení "studentských let", větší možnost experimentování. Tím myslím že když nevydělám, nic se nestane (kromě horší nálady). Vše co vydělám, mohu zpětně investovat (největší plus ke studiu). Za velké plus považuji i odbornost, ke které mě škola tlačí. V praxi jsem dost věcí v programování napsal tak aby fungovaly. Zde nejde jen o funkčnost, ale zda je kód správně, zda mu rozumím a je schopný mu porozumět i někdo jiný.

Ve studiu Brno/Pardubice vidím jeden velký rozdíl. V Brně jsem měl kreditový strop. To znamená, že pokud jsem nesplnil předměty, které jsem musel splnit, nemohl jsem si zapsat další volitelné. S tím nemám v Pardubicích problém, takže jsem si mohl zapsat i management.

Momentálně jsem se zapsal do soutěže Byznys Trefa a čekám na vyhlášení soutěžních příspěvků. Soutěž probíhá ve škole. Pokud budu vybrán mezi finalisty, budu mít možnost prezentovat podnikatelský záměr OT zkušeným podnikatelům. Doufám že budu vybrán, abych si vyslech jejich názor. Každopádně o Byznys Trefě budu chtít napsat samostatný článek.