Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

David@DavidKrupicka.cz

Napište mi, pokud máte nějaký dotaz.

Recenze knihy Jak si vybuduvoat fantastickou paměť

Tuto knihu jsem si koupil, protože jsem si chtěl trochu ulehčit studium. Hlavně v předmětech, které mě vůbec nezajímají, ale jsou nutné zlo. Když jsem viděl přednášku od Renaty Landgráfové, tak jsem si vyzkoušel memotechniky na vlastní kůži. Memotechniky jsou způsoby, jak si věci lépe pamatovat. Dost mě to zaujalo a řekl jsem si, že by mi to mohlo ulehčit vysokou školu.

Také mě zajímalo, jak se dá paměť trénovat a hlavně jak si lépe zapamatovat jména a obličeje. S tím jsem měl totiž trochu problém. Letos jsem se začal více seznamovat s lidmi v oboru a tak bylo potřeba tento problém vyřešit.

Čím mě kniha hodně zaujala, byl její přístup ke čtenáři. Na začátku knihy je vstupní test, kde se dozvíte, jak bídně na tom s pamětí jste (už ne). Postupně jsou vysvětleny postupy, jak si jednotlivé části zapamatovat a jak lidský mozek funguje. U každé kapitoly si rovnou memotechniky vyzkoušíte.

Díky knize se naučíte, jak si pamatovat seznamy, trénovat paměť, jak využívat tzv. oslí můstky. Oslí můstky využíváte, když si určitou věc spojíte s něčím, co již znáte. Dále se dozvíte, v jakých intervalech si znalosti opakovat tak, aby zůstali v dlouhodobé paměti.

Dříve se mi často stávalo, že jsem nad učivem seděl a nemohl jsem si nic zapamatovat. Po přečtení knížky už vím, že pokud není učivo ničím zajímavé, nemá cenu to vůbec číst. Jestli se budu učit cokoli jen tím, že to budu pořád číst dokola, tak je to k ničemu. Je lepší si učivo něčím osvěžit, vymýšlet si k tomu různé doslova nesmysly. Tím se stane zajímavější a snáze zapamatovatelné.

Na konci knihy je opět test, ve kterém si ověříte svůj progres. Opravdu je tu obrovská změna ihned po přečtení. Autorka Christiane Stenger zmiňuje v knize také svoje zážitky ze soutěží v pamatování si různých věcí. Jde vidět, že knihu psal profesionál a to mě těší. Rád se učím od nejlepších.

Každopádně doporučuji tuto knihu všem lenošným studentům nebo namotivovaným bláznům, kteří se rádi zdokonalí.